Logo ČVUT
EDD ČVUT

 
Ústřední knihovna ČVUT
Elektronické dodávání dokumentů z ČVUT
Závěrečná zpráva
 
3.2 Technické a programové řešení - pokračování 1
 
Předchozí PředchozíDalší Další
 

Uživatel se musí před prvním využitím systému nejprve zaregistrovat. Pro jednoznačnou identifikaci uživatelů bylo zvoleno používat jako jejich identifikaci jejich e-mailovou adresu. Protože heslo nutné pro přihlášení je každému uživateli zasláno elektronickou poštou, je tím také zaručeno, že uživatelé uvedou při registraci platné údaje.

Při zadání požadavku uživatel uvede, o který dokument má zájem, v jaké má být kvalitě a jak rychle požaduje jeho dodání. Po vložení požadavku je digitalizační pracoviště informováno (elektronickou poštou) o jeho existenci.

Poté požadavek ze systému převezme digitalizační pracoviště, jehož obsluha provede na základě uvedených údajů digitalizaci požadovaného dokumentu. V případě, že knihovna dokument nevlastní, nastaví u požadavku hlášení, že je nesplnitelný, a to buď pro nedostatek informací, nebo proto, že knihovna dokument nevlastní. Po uložení odpovědi do systému je žadatel elektronickou poštou informován, že jeho požadavek byl splněn nebo odmítnut.


(c) 1999-2009 České vysoké učení technické v Praze, provozuje Výpočetní a informační centrum & Ústřední knihovna. Poslední změna 30. 01. 2001